Do końca roku nowe woonerfy i pasaż

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kasprzak
Anna Odrowska

Do końca roku nowe woonerfy i pasaż

Anna Odrowska

W październiku gotowy będzie woonerf na ul. Lindleya W podwórce zmienią się także m.in. fragmenty ulic Wólczańskiej i 1 Maja Na ul. Knychalskiego będzie pasaż.

Najwcześniej, bo do rozpoczęcia roku akademickiego, zakończy się budowa woonerfu na ul. Lindleya. Teraz układana jest nawierzchnia. Powtający kosztem 5 mln zł woonerf podzielony będzie na 2 części - samochodem wjedziemy na podwórzec od ul. Węglowej, gdzie będzie parking na ok. 40 aut. Powstanie tam rondo do zawracania, bo do ul. Narutowicza przejazdu nie będzie. Część od ul. Narutowicza przeznaczona będzie dla mieszkańców, znajdzie się tam kilka miejsc parkingowych. Nawierzchnię pokryje szara kostka, częściowo stara, zabytkowa, częściowo nowa. Posadzonych ma zostać 37 drzew podświetlonych na kolorowo, będą nowe latarnie, ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci.

Do końca roku w ulicę o uspokojonym ruchu zamieni się ul. Składowa, a w pasaż - ul. Knychalskiego. Ma to kosztować 5 mln zł.

- Na ul. Składowej od strony ul. POW i od strony ul. Narutowicza pozostały już tylko nasadzenia i uporządkowanie terenu, ale przy biurowcu Skanska dopiero zakończyły się prace ziemne, gdyż tam trzeba było zsynchronizować je z budową biurowca. Podobnie jest z ul. Knychalskiego - mówi Piotr Wasiak, rzecznik prasowy Zarządu Inwestycji Miejskich.

Ul. Składowa będzie jednokierunkowa (od ul. Narutowicza do ul. POW), wyłożona kostką. Ul. Knychalskiego będzie pasażem z zielenią i ławkami. Piesi poruszać się będą jego środkiem, wyznaczonym przez szpaler drzew, zaś samochody jeździć mają bokami. Autem nie będzie można przejechać do przeznaczonej dla komunikacji miejskiej al. Rodziny Poznańskich. Przy alei wybudowana zostanie tzw. zawrotka.

W ramach projektu Zielone Polesie do końca roku wybudowany ma zostać woonerf na kolejnym odcinku ul. Pogonowskiego od ul. Legionów do ul. 1 Maja, na ul. 1 Maja od ul. Gdańskiej do ul. Wólczańskiej i na ul. Wólczańskiej od ul. Próchnika do ul. Więckowskiego. Prace już się rozpoczęły.

W przyszłorocznych planach ZIM ma m.in. zamianę w woonerf fragmentu ul. Targowej przy EC1.

Anna Odrowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.