Dlaczego młodzi ludzie nie garną się do pracy w policji?

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
Sławomir Sowa

Dlaczego młodzi ludzie nie garną się do pracy w policji?

Sławomir Sowa

Jesienią ubiegłego roku policjanci silną presją wymusili na rządzie podwyżki wynagrodzeń. Ale wygląda na to, że kandydatów do pracy w policji od tego nie przybyło

Od pewnego czasu w Łódzkiem znów przybywa posterunków policji. I słusznie. Państwo musi gwarantować obywatelom poczucie bezpieczeństwa. Ale same posterunki i komisariaty bezpieczeństwa nie zapewnią. Według Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, w Łódzkiem brakuje dziś ponad 500 funkcjonariuszy, z czego prawie połowa to wakaty w Łodzi.

Do zbudowania i utrzymania posterunku czy komisariatu potrzeba woli i pieniędzy, ale powiedzmy sobie szczerze – to ta łatwiejsza część do wykonania. Gorzej ze znalezieniem odpowiednich kandydatów do policji, nie mówiąc już o długich latach szkolenia, aby byli dobrymi stróżami prawa.

Warto sobie zadać pytanie, dlaczego młodzi ludzie nie chcą być dziś policjantami. Co się stało z prestiżem tego zawodu, który powinien przyciągać najlepszych? Czy na pewno chodzi tylko o pieniądze i dobrą sytuację gospodarczą, która umożliwia szukanie lepszej pracy gdzie indziej?

Sławomir Sowa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.