Delegaci KOD zdecydują w Toruniu o swojej przyszłości

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
SS

Delegaci KOD zdecydują w Toruniu o swojej przyszłości

SS

W sobotę 170 przedstawicieli Komitetu Obrony Demokracji wybierze w Toruniu nowe władze. Delegaci zajmą się też zmianami statutu i planami.

Toruń jako miejsce zjazdu został wybrany przez Zarząd Główny Komitetu Obrony Demokracji, chociaż miał pod tym względem sporą konkurencję. - Przedstawiliśmy ofertę, którą zarząd główny przyjął - mówi Aleksandra Solecka, szefowa struktur regionalnych komitetu.

Będzie to pierwsze takie spotkanie delegatów Komitetu Obrony Demokracji w jego historii. W sobotę na toruńskich Jordankach zapadną decyzje, które mogą przesądzić o jego dalszym istnieniu.

170 delegatów z całego kraju wybierze nowe władze, w tym przewodniczącego.

O ten fotel ubiega się dwóch panów - dotychczasowy lider KOD Mateusz Kijowski oraz Krzysztof Łoziński. Zdaniem wielu komentatorów ta decyzja może się okazać kluczowa.

Mateusz Kijowski, chociaż jest jednym z twórców komitetu, przez swoje potknięcia i grzechy, wykorzystywane przez obóz rządzący, stał się dla KOD-u ciężarem, a może okazać się gwoździem do jego trumny. W sumie, łącznie z kandydatami na te i inne stanowiska, w toruńskim zjeździe może wziąć udział 230 osób. Liczba ta może ulec zmianie, ponieważ kandydatów będzie można zgłaszać do ostatniej chwili.

Zjazd będzie trwał dwa dni. Rozpocznie się w sobotę na Jordankach. Delegaci wysłuchają sprawozdania ustępujących władz i wybiorą ich następców. Następnego dnia, w jednym z toruńskich hoteli, będą dyskutować o planach na przyszłość. - Na pewno będą poruszane sprawy statutowe, organizacja samego stowarzyszenia i zmiany statutu - mówi Roman Piotrowski, członek Zarządu Regionu. - Jest wiele propozycji zmian.

Przedstawiciele każdego regionu przyjadą do Torunia z listami zawierającymi ich propozycje i sugestie. Czego jeszcze spodziewają się po zjeździe?

- Na pewno konsolidacji wszystkich regionów i ludzi, którzy w nich działają - dodaje Piotrowski. - Abyśmy mogli iść do przodu z podniesionym czołem.

W spotkaniu nie wezmą udziału goście spoza komitetu, chociaż jego władze brały to wcześniej pod uwagę. Delegaci będą mieli okazję, aby poznać Toruń.

SS

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressilustrowany.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.