ei24

Czy Łódź musi likwidować podmiejskie linie?

Czy Łódź musi likwidować podmiejskie linie?
ei24

Ze względu na katastrofalny stan torowisk i trakcji tramwajowych władze Łodzi rozważają zastąpienie podmiejskiej komunikacji tramwajowej np. autobusami elektrycznymi 8 maja ma zostać podjęta decyzja, czy tramwaje zostaną na liniach podmiejskich.

Wojciech Rosicki, wiceprezydent Łodzi
Nikt nie chce likwidować tramwajów podmiejskich - przeciwnie, Łódź razem z gminami przygotowała projekt totalnej modernizacji wszystkich torów za ponad 1 mld zł. Łódź nie może wydawać pieniędzy poza miastem, ale będziemy szukać dodatkowych źródeł z budżetu państwa i województwa.
Witold Stępień, marszałek województwa
Tramwaje są osią komunikacji publicznej. Miasta mogą utworzyć Związek Komunalny, który będzie organizatorem komunikacji, będzie finansował przewozy oraz infrastrukturę. Umowy z MPK nie rozwiązały problemu infrastruktury. Chętnie podpowiem, jak sięgnąć po dotacje unijne.
Grzegorz Mackiewicz, prezyd. Pabianic
Dla sprawnego połączenia dwóch największych miast aglomeracji, czyli Pabianic i Łodzi, niezbędny jest tramwaj. Codziennie podróżuje nim ok. 8,5 tysiąca pasażerów, czyli 2,6 miliona rocznie. Zastąpienie tramwaju jakąkolwiek inną komunikacją zbiorową jest ostatecznością.
Przemysław Staniszewski, prezyd. Zgierza
Komunikacja tramwajowa to dla Zgierza podstawa. Jesteśmy przygotowani finansowo na to, aby we własnym zakresie wyremontować leżący na terenie Zgierza odcinek linii podmiejskiej. Autobus elektryczny traktuję jako ostateczność, bo nie sądzę, aby był on w stanie zastąpić tramwaje.
Henryk Brzyszcz, burm. Konstantynowa
O to należałoby zapytać mieszkańców, którzy podróżują na trasie Łódź - Konstantynów. Być może zastąpienie tramwajów autobusami nie jest złym pomysłem. Remont torowiska to spory wydatek, a tramwajem - ze względu na „mijanki” na trasie do Konstantynowa - wcale nie podróżuje się szybciej.
Jacek Socha, burmistrz Ozorkowa
Od początku swojej kadencji jako burmistrz walczę o utrzymanie linii podmiejskiej 46. Jest ona bardzo ważna dla Ozorkowa i potrzebna mieszkańcom. Mamy środki, aby zadbać o własny odcinek linii, ale problemem są inne gminy. O autobusach na razie za wcześnie mówić, bo nie znam szczegółów.

ei24

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.