Mirosław Malinowski

Cztery osoby ranne na ulicy Pojezierskiej

Cztery osoby ranne na ulicy Pojezierskiej
Mirosław Malinowski

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 22.15 na skrzyżowaniu ulicy Pojezierskiej i ks. Brzóski. Zderzyły się audi A3 i peugeot 206. Cztery osoby zostały ranne.

Na czas akcji ratunkowej i później, gdy policja ustalała okoliczności wypadku, ul. Pojezierska na odcinku od Urzędniczej do Sierakowskiego była wyłączona z ruchu (do około godz. 2).

Wypadek zdarzył się, gdy 27-letni kierowca peugeota (na płockich numerach rejestracyjnych) wyjeżdżał z ulicy Brzóski i chciał skręcić w lewo w ul. Pojezierską. Jego auto zostało uderzone przez audi A3, które jechało ul. Pojezierską od ulicy Zgierskiej. W wyniku zderzenia audi wpadło na betonowy słup latarni, który przewrócił się, a lampa spadła na nogę 45-letniego mężczyzny idącego chodnikiem.

Prędkościomierz w audi w momencie wypadku zatrzymał się i wskazywał prędkość ponad 120 km na godzinę (w tym miejscu na ulicy Pojezierskiej obowiązuje ograniczenie do 50 km/godz.).

Audi jechały dwie osoby: 25-letni kierowca i 23-letnia pasażerka, która z ogólnymi obrażeniami została przewieziona do szpitala, zaś kierowca odmówił hospitalizacji i na miejscu został opatrzony przez pogotowie. Na miejscu wypadku był reanimowany kierowca peugeota (strażacy musieli go wyciągać z samochodu przy pomocy specjalistycznego sprzętu), który w bardzo ciężkim stanie został przewieziony do szpitala im. Kopernika i jeszcze wczoraj był utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej.

Jego auto zostało niemal rozerwane. Silnik został przy skrzyżowaniu - 20 metrów przed wrakiem auta, a akumulator wypadł z samochodu i został znaleziony 50 metrów dalej, przy skrzyżowaniu ul. Pojezierskiej z ul. Sierakowskiego.

45- latek, na którego upadła latarnia, też trafił do szpitala z urazem nogi. Policja prosi świadków, którzy mogą przyczynić się do wyjaśnienia wszystkich okoliczności wypadku o kontakt. Telefonować można na numer Wydziału Ruchu Drogowego (42) 665 31 17.

Mirosław Malinowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.