Co się dzieje na dworcu kolejowym w Zgierzu?

Czytaj dalej
Jacek Zemła

Co się dzieje na dworcu kolejowym w Zgierzu?

Jacek Zemła

Na zgierskim dworcu trwa wielka modernizacja. Zniknęły wszystkie tory od strony ulicy Twardej, nie ma części chodnika na peronie. W miejscu gdzie było przejście przez tory, powstaje tunel. Będą w nim cztery windy.

Pasażerowie korzystający z dworca w Zgierzu już niebawem bedą musieli chodzić na perony tymczasowym przejściem, ooddalonym o kilkadziesiąt metrów od budynku. Za parę dni rozpocznie się budowa tunelu, którym będzie się odbywała w przyszłości komunikacja piesza z peronem II i wybudowanym od podstaw peronem III (powstaje on nieco w kierunku Łodzi tam, gdzie były nieużywane od lat tory towarowe).

W ramach modernizacji zostaną także wybudowane windy pozwalające na wjazd z tunelu na perony. łącznie mają zostać zamontowane cztery takie urządzenia. Wymieniona zostanie całkowicie nawierzchnia istniejących preonów (te prace już się rozpoczęły), pojawią się także nowe wiaty, ławki, tablice świetlne z rozkłądem jazdy i oświetlenie.

Dodatkowo pod wiaduktem na ulicy Długiej po jego przebudowie, która także jest zaplanowana w tym roku w ramach modernizacji stacji, pojawi się szeroki i bezpieczny chodnik.

Roboty na dworcu w Zgierzu potrwają do końca 2020 roku. Prowadzone są one w ramach modernizacji linii kolejowej z Łodzi do Kutna, a ich inwestorem jest spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Jacek Zemła

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.