Chevrolet kontra skuter

Czytaj dalej
Anna Odrowska

Chevrolet kontra skuter

Anna Odrowska

Skuter zderzył się z chevroletem. Kierowca skutera doznał ciężkiego urazu rąk oraz nóg Trafił do szpitala im. WAM.

Do poważnego wypadku doszło wczoraj ok. godz. 16 w centrum Łodzi, na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Skłodowskiej-Curie.

Ul. Słodowskiej-Curie w kierunku al. Kościuszki jechał chevrolet, za kierownicą którego siedział 68-letni mężczyzna. Z jego lewej strony - w tym samym kierunku - jechał na skuterze 49-latek, wiozący z tyłu 65-letnią pasażerkę.

- Prawdopodobnie kierujący chevroletem chciał skręcić w lewo w ul. Gdańską. Nie zauważył, że obok jedzie skuter - mówi asp. Marzanna Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Doszło do zderzenia. W jego wyniku kierowca skutera doznał bardzo poważnych obrażeń rąk oraz nóg. Karetka zabrała go do szpitala im. WAM. Jego pasażerce nic się nie stało. Podobnie kierującemu samochodem.

- Okoliczności wypadku będą dopiero wyjaśniane. Kierowcy skutera nie można na razie przesłuchać - dodaje Marzanna Boratyńska.

Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Zdarzenie na dłuższy czas sparaliżowało ruch tramwajowy na ul. Gdańskiej w kierunku ulicy Zielonej. Nie kursowały tramwaje linii 12A, 12B, 15, 17. MPK kierowało je objazdami. Od ronda Lotników Lwowskich w kierunku centrum kursowały autobusy zastępcze.

Anna Odrowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.