Chce zmienić... granice Łodzi!

Czytaj dalej
Fot. google maps,jacek zemła
Lila Sayed

Chce zmienić... granice Łodzi!

Lila Sayed

Pochodzący z Łodzi pan Sławomir złożył wniosek o powiększenie jej terytorium o 60 km kwadratowych Urzędnicy zainteresowali się projektem.

Do Urzędu Miasta Łodzi wpłynął wniosek o poszerzenie terytorium miasta o część gminy Stryków i połowę gminy Nowosolna (do węzła autostrady A1 i A2 Łódź Północ). Autorem projektu jest pochodzący z Łodzi pan Sławomir, obecnie mieszkaniec Michałówka w gminie Stryków.

- W Łodzi sprawy urzędowe załatwia się o wiele sprawniej niż w urzędzie w Strykowie. Mam również wrażenie, że Stryków jest odcięty od Łodzi pod względem komunikacyjnym - dojeżdża tam tylko jeden autobus łódzkiego MPK (linii 60) - mówi pan Sławomir, który przy ul. Brzezińskiej w Łodzi ma działkę. - Zarówno Stryków, jak i Nowosolna to tak zwane sypialnie Łodzi. Moim zdaniem te tereny powinny należeć do Łodzi.

Pan Sławomir zaproponował powiększenie obszaru miasta, wynoszącego obecnie 293,2 km kw., o dodatkowe 60 km kw. Obszar proponowany do włączenia to 32 km kw. (czyli około 25 procent) gminy Stryków oraz 28 km kw. (czyli około 50 procent) gminy Nowosolna.

- Na południe od autostrady A2 i na zachód od autostrady A1 - dodaje pomysłodawca.

Urzędnicy zainteresowali się projektem pana Sławomira. Z kancelarii prezydent łodzi Hanny Zdanowskiej pismo zostało skierowane do Łódzkiego Ośrodka Geodezji.

- ŁOG sporządził opracowanie przestrzenne, obrazujące obszar proponowany do włączenia w granice miasta (...) - informuje w piśmie przesłanym do autora propozycji Jan Schnerch, dyrektor Łódzkiego Ośrodka Geodezji. - Wniosek wraz z opracowaniem przestrzennym został skierowany do oceny przez merytoryczne komórki organizacyjne UMŁ.

Urzędnicy będą teraz analizować projekt pod kątem infrastruktury, układu urbanistycznego i kosztów.

- Warto przeprowadzić ankietę wśród mieszkańców tego obszaru i zapytać ich o zdanie - zaznacza pan Sławomir.

Władze Łodzi do końca stycznia mają odpowiedzieć autorowi wniosku, co sądzą o jego propozycji.

Lila Sayed

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.