Lila Sayed

Całowanie to też sposób na spalanie tłuszczu

Całowanie to też sposób na spalanie tłuszczu
Lila Sayed

Maciej Sieradzki, trener personalny, mówi, jak poprawić formę i gdzie ćwiczyć...

Wakacje już niedługo... Jak szybko pozbyć się „oponki” na brzuchu i wyrzeźbić ciało?

Oczywiście o formę dba się cały rok, ale jak już przespaliśmy zimę na kanapie, to najwyższy czas zacząć się ruszać, zwłaszcza jeśli chcemy dumnie paradować po plaży w bikini. Polecam ćwiczenia na siłowniach, które w ostatnich latach bardzo się zmieniły i oprócz panów trenujących bicepsy można spotkać przede wszystkim osoby wzmacniające pod okiem trenera wszystkie mięśnie ciała.

Można ćwiczyć także pod chmurką?

Oczywiście. Trening w plenerze jest bardzo wskazany, pod warunkiem, że nie ma przeciwskazań zdrowotnych. Polecam biegi. Już 3 treningi biegowe po 30-40 minut w tempie umożliwiającym swobodną rozmowę dadzą pozytywny efekt w polepszeniu stanu zdrowia, samopoczucia i spalonych kalorii. Można też pograć w piłkę nożną.

Co Pan poleca seniorom?

Seniorom polecam spacery, obowiązkowo po parku (żeby uniknąć ulicznych spalin ), prace na działce (jeżeli występuje problem z kręgosłupem trener personalny nauczy, jak się schylać, kucać, wstawać itp.).

W domu też można ćwiczyć?

Owszem, podczas domowych obowiązków. Zwykłe sprzątanie mieszkania, prasowanie albo całowanie się z partnerem to też dobry sposób na spalanie tłuszczu

Czy trening musi być uzupełniony dietą?

Dieta jest dużo ważniejsza od samego treningu w procesie gubienia nadmiaru tkanki tłuszczowej. Gwarancją sukcesu sjest eliminacja cukrów i rezygnacja z produktów przetworzonych. Warto sięgać po owoce i warzywa (świeże i ugotowane) oraz inne niż wieprzowina źródła białka i tłuszczu - jaja, orzechy, rośliny strączkowe, olej kokosowy. Ważne, żeby do każdego posiłku dodać kawałek awokado, łyżkę oleju lnianego lub oliwy z oliwek. Wieczorem czipsy zastąpmy marchewką.

Lila Sayed

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.