Cała noc oczekiwania na wynajem stoiska w nowej hali „Ptaka”

Czytaj dalej
Karolina Brózda

Cała noc oczekiwania na wynajem stoiska w nowej hali „Ptaka”

Karolina Brózda

Żeby być w czołówce kolejki, trzeba było przyjechać do Rzgowa w czwartek po południu. Dla czekających wystawiono krzesła, w namiocie mogli wypić herbatę.

Od czwartkowego popołudnia przed budynkiem biurowym Centrum Handlowego „Ptak” w Rzgowie ustawiała się kolejka handlarzy chcących wynająć stoiska w powstającej właśnie nowej hali S. Podpisywanie umów najmu rozpoczęło się dopiero wczoraj około godz. 10, więc zainteresowani, by nie przegapić okazji na otwarcie sklepu w największym centrum handlowym w Europie Środkowej, spędzili na oczekiwaniu całą noc!

- Przyjechałam tu w czwartek około godz. 15 - mówi pani Dorota z Łodzi. - Byłam już 21. w kolejce. Żeby miejsce nie przepadło, dyżurowaliśmy na zmianę z mężem i synem. Zajmuję się sprzedażą odzieży, ale moja firma nie należy do największych, więc chciałabym wynająć jedno z mniejszych stoisk, o powierzchni 42 metrów kwadratowych. Liczę, że mi się uda...

Tuż przed godz. 10 zgromadzona przed biurem grupa liczyła kilkadziesiąt osób. Na warunki oczekiwania nikt nie narzekał, ponieważ dzień wcześniej, gdy obsługa biura zorientowała się, że potencjalni najemcy już zaczynają się zbierać, zorganizowała dla nich nie tylko krzesła i leżaki, ale także dwa namioty z herbatą i kawą. Choć było spokojnie, wejścia do biura pilnowało kilku rosłych ochroniarzy. Tuż przed jego otwarciem do oczekujących wyszedł na chwilę Antoni Ptak, właściciel centrum.

- Bardzo mnie cieszy tak duże zainteresowanie, oznacza to, że działania marketingowe przyniosły oczekiwany skutek - powiedział. - W centrum mają sklepy najsłynniejsze marki, skupiamy tu ponad 2,5 tysiąca firm.

Gdy drzwi biura się otworzyły, handlarze pojedynczo byli kierowani do pomieszczeń, w którym podpisywano z nimi umowy. Kolejka rozładowała się w ciągu godziny.

Nowa hala S, której otwarcie planowane jest na wrzesień br., powstaje obok kompleksu hal A, B, C i D, i będzie liczyć 8 tys. metrów kwadratowych powierzchni.

W hali S będzie 58 stoisk handlowych o powierzchniach zaczynających się od 42 metrów kwadratowych. Cena wynajmu za metr wynosiła 27 euro, przy zawieraniu umowy najemcy musieli wpłacić zaliczkę wynoszącą połowę sumy. Dodatkowo każdy uiszczał jeszcze kaucję w wysokości 500 zł od metra kwadratowego. O wyborze lokalizacji stoiska decydowała kolejność podpisywanych umów. Właściciele nie wykluczają budowy kolejnych hal.

Karolina Brózda

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.