Bydgoszcz gotowa na przejęcie warszawskich urzędów

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Bydgoszcz gotowa na przejęcie warszawskich urzędów

Sławomir Bobbe

W poniedziałek bydgoscy parlamentarzyści i radni spotkają się z prezydentem Bydgoszczy. Główny temat - deglomeracja i przejęcie jednego z centralnych urzędów dla Bydgoszczy.

- Jeśli będzie polityczna decyzja o deglomeracji, musimy być na nią gotowi. Dlatego na poniedziałkowym spotkaniu chcę poruszyć ten temat, zresztą rozmawiałem już o tym wcześniej z Rafałem Bruskim. Prezydent podkreślił, że mamy do wykorzystania reprezentacyjny budynek przy ulicy Dworcowej. Przy ewentualnych decyzjach o deglomeracji to mocny argument Bydgoszczy - uważa poseł Piotr Król (PiS).

Prawdopodobnie powstanie lista urzędów, które mogłyby być zdecentralizowane. Chciałbym, żeby ewentualne przenosiny jakiejś instytucji do naszego miasta były powiązane z potencjałem naukowym, który ma Bydgoszcz

Poseł podkreśla, że ideą deglomeracji jest z jednej strony lokowanie nowych instytucji i urzędów poza Warszawą, jak i przenoszenie części instytucji poza stolicę.

- Prawdopodobnie powstanie lista urzędów, które mogłyby być zdecentralizowane. Chciałbym, żeby ewentualne przenosiny jakiejś instytucji do naszego miasta były powiązane z potencjałem naukowym, który ma Bydgoszcz. Myślę tu na przykład o technice czy rolnictwie. Przecież chodzi o to, żeby młodzi ludzie kończąc studia mogli swoje umiejętności i wiedzę wykorzystywać na miejscu - mówi Piotr Król.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.