Budżet obywatelski Pabianic. Przetarg na oświetlenie Parku Wolności

Czytaj dalej
Fot. Anna Janiszewska
Anna Janiszewska

Budżet obywatelski Pabianic. Przetarg na oświetlenie Parku Wolności

Anna Janiszewska

To zadanie realizowane w ramach budżetu obywatelskiego Pabianice

Mieszkańcy Pabianic tego chcieli

Urząd Miejski w Pabianicach ruszył z realizacją kolejnego projektu w ramach budżetu obywatelskiego Pabianic. Tym razem chodzi o oświetlenie alejek w parku Wolności zwanym Strzelnicą. Jak dotąd w parku oświetlony jest plac parkingowy i jedna alejka, której nie obejmuje to zadanie.

Zakres projektu

Nowym oświetleniem będą energooszczędne latarnie ledowe zamontowane wzdłuż głównej alei parku o długości około 1.550 m.Takie same latarnie pojawią się również wzdłuż dojścia do parku od strony ulicy Moniuszki i w okolicy górki aktywności "Wieloryb" (ten projekt również powstał w ramach budżetu obywatelskiego).

- Konkretna liczba latarni będzie zależała od rozwiązań przewidzianych przez projektanta. Przewidywana to 35-50 sztuk wzdłuż głównej alei i 2-3 sztuki w rejonie górki - tłumaczy Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

Słupy oświetleniowe mają być przystosowane do ewentualnego zamontowania kamer monitoringu. Oprawy z kolei mają mieć funkcję redukcji mocy. W godz. 23 - 5 będą zredukowane do minimum.

Terminy

Oferty można składać do 24 kwietnia. Termin realizacji to 5 miesięcy od podpisania umowy. Przetarg ogłoszono w formule zaprojektuj i wybuduj.

Anna Janiszewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.