Wojciech Mąka

Budżet Bydgoszczy na 2020 rok przyjęty. Z basenem na Miedzyniu

Izba obrachunkowa nie stwierdziła wczoraj nieprawidłowości w uchwale o podniesieniu cen za śmieci. Na Bielawach czy we wschodniej części miasta przetarg Fot. Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz Izba obrachunkowa nie stwierdziła wczoraj nieprawidłowości w uchwale o podniesieniu cen za śmieci. Na Bielawach czy we wschodniej części miasta przetarg nie jest rozstrzygnięty - odpady odbiera ta sama firma
Wojciech Mąka

- To nie jest budżet marzeń - skwitował wczoraj prezydent miasta przyjęcie miejskiej kasy na 2020 rok. Inwestycje będą jednak prawie za 700 mln zł.

Środową sesję zdominowały sprawy przyszłorocznego budżetu. Władze miasta przypominały, że będzie w nim o 100 mln złotych mniej.

Piotr Tomaszewski, skarbnik miasta, podkreślał, że mimo to na przyszły rok zostaje w miejskiej kasie prawie 700 mln zł na inwestycje, 290 mln zł to budżetowy deficyt. - W tym roku deficyt jest większy - przyznał skarbnik.

Wzrost wydatków w stosunku do projektu przewidziano m.in. na komunikację miejską - w sumie o 6 mln zł. Rezerwa budżetowa też się zmniejsza do 4 mln - jest najniższa od lat. Są też dobre wieści. 300 tys. zł przeniesiono wewnątrz MOPS i przeznaczono na płace dla pracowników. Uwzględniając wniosek grupy radnych PO, do programu utwardzania dróg gruntowych wreszcie włączono ulicę Smukalską.

Jakub Mikołajczak, szef klubu PO, apelował do PiS: - Bądźcie opozycją, która coś wnosi, a nie twórzcie wniosków, które nie mają szans na realizację. Za tym budżetem stoimy murem.

Bądźcie opozycją, która coś wnosi, a nie twórzcie wniosków, które nie mają szans na realizację. Za tym budżetem stoimy murem.

Ponad 100 mln zł kosztów

Jarosław Wenderlich, szef klubu radnych PiS, grzmiał: - Zastanawiam się, czy jesteśmy miastem dialogu. Jesteśmy opozycją konstruktywną. Wychodzimy z konkretnymi propozycjami. Budżet zasługuje tylko na głosowanie przeciw.

Budżet przyjęto 18 głosami „za” przy 10 „przeciw”, bez wstrzymujących się. Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wojciech Mąka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.