BSH i Ericsson otworzą w Łodzi swoje centra

Czytaj dalej
Iwona Jędrzejczyk

BSH i Ericsson otworzą w Łodzi swoje centra

Iwona Jędrzejczyk

Powierzchnię równą jedenastu boiskom do piłki nożnej (79 tys. mkw.) będzie miało centrum logistyczne, które niemiecki koncern BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego zbuduje przy ul. Jędrzejowskiej, niedaleko skrzyżowania z ul. Tomaszowską.

Będzie to największe centrum logistyczne w woj. łódzkim i jedno z największych w całej Polsce. Jego budowa rozpocznie się w maju br., a zakończy się wiosną przyszłego roku.

Centrum będzie posiadało własną bocznicę kolejową. Na jego terenie zostanie też zbudowana stacja kolejowa z peronem o długości 590 m. Nowe centrum logistyczne będzie służyć firmie BSH do obsługi krajowej i eksportowej wszystkich produktów powstających w polskich fabrykach koncernu. Centrum będzie również obsługiwać dostawy komponentów produkcyjnych dla polskich i zagranicznych fabryk BSH.

W Łodzi BSH posiada trzy fabryki: pralek, zmywarek i suszarek do ubrań. Wytwarza się w nich rocznie około 4 mln urządzeń, a pracę ma dzięki temu około 2 tys. osób. Na razie firma nie chce zdradzić, ile nowych miejsc pracy pojawi się w związku z uruchomieniem centrum logistycznego.

Z kolei kilkuset kolejnych inżynierów zatrudni do końca tego roku szwedzka firma Ericsson, zajmująca się tworzeniem oprogramowania teleinformatycznego. W centrum badawczo-rozwojowym koncernu będą pracowali nad siecią 5G, umożliwiającą jeszcze szybszy, ale też bezpieczniejszy niż obecnie przesył danych za pomocą telefonów komórkowych. Teraz Ericsson zatrudnia w Łodzi 1 tys. inżynierów, którzy pracują w trzech siedzibach: przy ul. Sienkiewicza, przy ul. Dowborczyków i przy ul. Targowej. Od czerwca przybędzie kolejna (8,4 tys. mkw.) - w kompleksie biurowców University Business Park przy ul. Wólczańskiej 178.

Iwona Jędrzejczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.