Tomasz Mikulicz

Boisko w Białymstoku zarezerwowane przez internet? PO chce takiego portalu

PiS proponuje pójście tylko o kroczek dalej niż jesteśmy dziś. Nasz pomysł jest bardziej ambitny - mówi Maciej Biernacki z PO Fot. Anatol Chomicz PiS proponuje pójście tylko o kroczek dalej niż jesteśmy dziś. Nasz pomysł jest bardziej ambitny - mówi Maciej Biernacki z PO
Tomasz Mikulicz

Już po raz kolejny na sesję trafi ten sam projekt Platformy. Chodzi o stworzenie portalu, za pomocą którego mieszkańcy rezerwowaliby miejskie murawy.

W 2016 roku młodzieżówka PO zgłosiła pomysł powstania portalu, za pomocą którego każdy mógłby sprawdzić dostępność i w określonych godzinach wynająć murawę za symboliczną złotówkę.

Projektu nie poparło jednak ani PiS, ani władze miasta. Te ostatnie stwierdziły, że codzienne aktualizowanie takiego portalu (czyli wprowadzanie danych na temat tego, czy boisko jest akurat wolne) oznaczałoby koszty. Szkoły musiałyby zatrudniać dodatkowe osoby do obsługi informatycznej.

W dalszej części artykułu:

 • Dlaczego cała sprawa ciągnie się od 2015 roku
 • Jakie jeszcze pomysły na miejskie boiska pojawiły się w tym czasie
 • Czy jest szansa na powstanie portalu?
Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.