Bieg po Nowe Życie, czyli znani ludzie promują transplantacje

Czytaj dalej
Fot. FOT. Andrzej Drobik
Andrzej Drobik

Bieg po Nowe Życie, czyli znani ludzie promują transplantacje

Andrzej Drobik

Podpisanie oświadczenia woli o oddaniu naszych narządów po śmierci wydaje się bardzo proste, ale nadal niewiele osób decyduje się na taki krok. Stan polskiej transplantologii odstaje od światowych liderów, a statystyki nie napawają optymizmem. Ostatni weekend w Beskidach udowodnił jednak, że jest światełko w tunelu.

W miniony weekend w Wiśle spotkali się ludzie, którym zależy na promocji polskiej transplantologii. Wśród nich był m.in. Przemysław Saleta, który sam oddał nerkę swojej córce Nicole i w ten sposób uratował jej życie. Ludzie wspierający przeszczepy przyjechali do Wisły na 12. już edycję Biegu po Nowe Życie, który promuje polską transplantologię. W sobotnim biegu na wiślańskim placu Hoffa wystartowało ponad 180 zawodników, w tym gwiazdy estrady, ekranu, sportu, oczywiście nie zabrakło także osób po przeszczepach.

- Słabe statystyki polskiej transplantologii wynikają z braku świadomości polskiego społeczeństwa. Trzeba sobie zdać sprawę, że te statystyki nie zmienią się z roku na rok. Pewnie potrzeba dużo czasu, żebyśmy mogli dogonić światową czołówkę. W tym biegu chodzi o to, żeby zainteresować transplantologią społeczeństwo i pokazać, że warto - mówił Przemysław Saleta, ambasador Bie-gu po Nowe Życie, który od lat promuje ideę przeszczepów.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Drobik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.