Bezpłatnie do dentysty

Czytaj dalej
(LB)

Bezpłatnie do dentysty

(LB)

Na leczenie w gabinetach stomatologicznych, protetycznych i ortodontycznych w Łódzkiem w tym półroczu fundusz zdrowia przeznaczył 62,5 mln zł (dla porównania, w pierwszym półroczu tego roku 57,8 mln zł ).

Na samo leczenie ogólnostomatologiczne, czyli takie, z którego mogą korzystać dzieci i dorosli na terenie Łodzi - 16 mln zł. Umowy na leczenie podpisano z 17 poradniami, które dotychczas kontraktu nie miały.

Po raz pierwszy w naszym regionie zakontraktowano świadczenia w zakresie, na który dotychczas kontraktów nie było - protetykę stomatologiczną dla pacjentów po chirurgicznym leczeniu nowotworów w obrębie twarzoczaszki. Takimi pacjentami zaopiekuje się Instytut Stomatologii przy ul. Pomorskiej 251. Zapewniono także pacjentom świadczenia specjalistyczne w zakresie periodontologii. To dziedzina stomatologii skoncentrowana na leczeniu chorób przyzębia, błony śluzowej i paradontozy. Pacjenci z takimi problemami dotychczas byli leczeni w poradniach, które zajmowały się chirurgią szczękową. Od 1 lipca opiekują się nimi specjaliści w Instytucie Stomatologii i w poradni na WAM-ie.

Pacjenci, których ząb rozboli w nocy, w weekend lub w święto, mogą skorzystać z le-cznia w poradni doraźnej pomocy stomatologicznej w łódzkim pogotowiu. Poradnia przy ul. Sienkiewicza 137 pracuje w dni powszednie od godz. 19 do godz. 7 rano, a w soboty, niedziele i święta przez całą dobę. W poradni pomocy doraźnej nie są przyjmowani pacjenci na planowe leczenie zębów.

(LB)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.