Bezpłatnie do dentysty

Czytaj dalej
(LB)

Bezpłatnie do dentysty

(LB)

Na leczenie w gabinetach stomatologicznych, protetycznych i ortodontycznych w Łódzkiem w tym półroczu fundusz zdrowia przeznaczył 62,5 mln zł (dla porównania, w pierwszym półroczu tego roku 57,8 mln zł ).

Na samo leczenie ogólnostomatologiczne, czyli takie, z którego mogą korzystać dzieci i dorosli na terenie Łodzi - 16 mln zł. Umowy na leczenie podpisano z 17 poradniami, które dotychczas kontraktu nie miały.

Po raz pierwszy w naszym regionie zakontraktowano świadczenia w zakresie, na który dotychczas kontraktów nie było - protetykę stomatologiczną dla pacjentów po chirurgicznym leczeniu nowotworów w obrębie twarzoczaszki. Takimi pacjentami zaopiekuje się Instytut Stomatologii przy ul. Pomorskiej 251. Zapewniono także pacjentom świadczenia specjalistyczne w zakresie periodontologii. To dziedzina stomatologii skoncentrowana na leczeniu chorób przyzębia, błony śluzowej i paradontozy. Pacjenci z takimi problemami dotychczas byli leczeni w poradniach, które zajmowały się chirurgią szczękową. Od 1 lipca opiekują się nimi specjaliści w Instytucie Stomatologii i w poradni na WAM-ie.

Pacjenci, których ząb rozboli w nocy, w weekend lub w święto, mogą skorzystać z le-cznia w poradni doraźnej pomocy stomatologicznej w łódzkim pogotowiu. Poradnia przy ul. Sienkiewicza 137 pracuje w dni powszednie od godz. 19 do godz. 7 rano, a w soboty, niedziele i święta przez całą dobę. W poradni pomocy doraźnej nie są przyjmowani pacjenci na planowe leczenie zębów.

(LB)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.