Roman Bednarek

Będą zarabiać tyle samo lub więcej. Radni w Łódzkiem ustalają wynagrodzenia wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów

Będą zarabiać tyle samo lub więcej. Radni w Łódzkiem ustalają wynagrodzenia wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów
Roman Bednarek

Rady gmin, miast i powiatów ustalają wynagrodzenia wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów. Niektóre samorządy już je ustaliły, inne zwlekają z decyzją

Na wczorajszą sesję rady miasta przygotowano projekt uchwały ustalającej wynagrodzenie nowego burmistrza Rawy Mazowieckiej Piotra Irli. Wynika z niego, że gospodarz miasta będzie pobierał miesięczną pensję w wysokości 10.620 zł brutto, czyli o 1.575 zł więcej niż jego poprzednik.

Wynagrodzenie zasadnicze burmistrza wyniesie 4.800 zł (tyle samo co poprzednika), ale otrzyma o 200 zł więcej dodatku funkcyjnego, czyli 2.100 zł brutto. Różnica w wynagrodzeniu nowego i poprzedniego burmistrza wynika przede wszystkim z faktu, że poprzedni burmistrz przed objęciem stanowiska prowadził działalność gospodarczą, a więc nie nabył uprawnień do dodatku za wieloletnią pracę, który w przypadku Piotra Irli wynosi 960 zł.

Dodatek specjalny dla Piotra Irli, stanowiący 40 proc. wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego wyniesie 2.760 zł..

W przyszłym tygodniu szykuje się podwyżka wynagrodzenia dla starosty skierniewickiego Mirosława Beliny. Z projektu uchwały wynika, że starosta będzie zarabiał 10.180 zł, a więc o 875 zł więcej.

Podczas dzisiejszej sesji radni ustalą wynagrodzenie burmistrza Wielunia Pawła Okrasy. Przypomnijmy, że jeszcze pod koniec minionej kadencji radni obcięli je do poziomu 8.600 zł brutto Wcześniej zarabiał 10,1 tys. zł.

Pozostało jeszcze 44% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Roman Bednarek

dziennikarz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.