Awantura o finansowanie lekcji islamu na sesji rady miasta w Częstochowie ZDJĘCIA

Czytaj dalej
Fot. janusz strzelczyk
janusz strzelczyk

Awantura o finansowanie lekcji islamu na sesji rady miasta w Częstochowie ZDJĘCIA

janusz strzelczyk

Częstochowscy radni atakowali się bez pardonu na dzisiejszej sesji rady miasta przed głosowaniem w sprawie finansowania lekcji religii islamu dla częstochowskich uczniów. Raptem "aż" trojga uczniów, dzieci z małżeństw mieszanych, polsko-arabskich, obywateli polskich, mieszkańców Częstochowy.

Prym w atakach na fakt płacenia za lekcje z budżetu miasta (chodzi o kwotę 1100 zł rocznie, słownie tysiąc sto) wiedli dwaj radni klubu PiS Krzysztof Janik i Artur Sokołowski. Zwłaszcza ten pierwszy straszył islamskim terroryzmem, cytując skrajnych imamów i dodatkowo hejty internetowe wymierzone w lewicowe władze Częstochowy.

W żadnym klubie radnych nie było dyscypliny głosowania. Radna Anna Majer z PiS, miała diametralnie inną opinię od klubowych kolegów Janusa i Sokołowskiego. - Każdy ma prawo do wyznawania takiej religii jaką chce - mówiła Anna Majer.

Kluby Lewica, PO były za przyjęciem uchwały. Część klubu Mieszkańcy Częstochowy też. Na sesję przyszli młodzi działacze partii KORWiN. Z transparentami przeciwko islamowi. Odczytali list ich lidera Janusz Korowin-Mikkego, aby nie finansować w ogóle nauki religii w szkołach. I tu mieli sojusznika w radnym Łukaszu Wabnicu (SLD) , który też jest przeciw i dlatego głosował przeciw uchwale. Korwinowcom chodziło też o to , aby lekcji islamu nie prowadziła Liga Muzułmańska.

Częstochowa podpisuje z gminą Katowice porozumienie o finansowaniu lekcji religii islamu dla częstochowskich uczniów w Katowicach. Prowadzi je w Katowicach Liga Muzułmańska. Częstochowscy uczniowie uczą się islamu w Katowicach od lat. Jest nakaz sądu, aby Częstochowa zwracała Katowicom koszty nauczania.

Jak tłumaczył radnym wiceprezydent Częstochowy, Ryszard Stefaniak, gdyby Częstochowa organizowała te lekcje u siebie musiałaby zatrudnić nauczyciela islamu i płacić mu tak jak katechecie religii katolickiej i kosztowałoby to miasto 20 tys. zł rocznie.

Gmina ma obowiązek zapewnić naukę każdej religii (jeśli kościół, czy związek wyznaniowy jest zarejestrowany w Polsce) każdemu dziecku, jeśli taką wolę wyrażą rodzice.

Ostatecznie uchwałę przyjęto: 17 radnych było za, 7 przeciw, 4 wstrzymało się od głosu.


*Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
*Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
*Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
*1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

janusz strzelczyk

Komentarze

24
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

aga

i tak sami wpadli we własne sidłA ZWIAZANE Z FINANSOWANIEM RELIGGII!! kraj chrzescjanski musi finansowac islam!! czyli społeczeństwo!!!!! to finansuje dzisiaj 3 dzieci ,jutro15,potem 100 itd!!!
Straszne ,zeby nie powiedziec makabryczne!!

mgr

Od 2006 roku, od dnia ukończenia studiów magisterskich nie mam stałej pracy? Stawiam pytanie kogo ma bronić UE i tzw demokracja swoich czy islamskich najeźdźców? Ja i syn nie mamy pracy, drakońskie podatki, bezkarność tzw organów ochrony prawa - przerabiałem to na własnej skórze.

Dorota

ile byloby obiadow dla dzieci glodnych w Polsce.Wstyd, o swoich nie dbamy. WSTYDZCIE SIE RADNI Z CZESTOCHOWY

Polecam lekturę Konstytucji RP !

!

nn

To o trzech uczniów za dużo!!! Islam to zbrodnicza religia. Gdzie nie zamach, tam islamski brudas. ISLAM POWINIEN ZOSTAĆ ZAKAZANY!! A skoro (na razie) nie został, to walczmy wszelkimi sposobami przed nauczaniem tej zbrodniczej religii Z NASZYCH PODATKÓW !!!

fak

Jestem za finansowaniem z publicznych pieniędzy lekcji islamu , pod jednym warunkiem. Że będzie je prowadził Mariusz Trynkiewicz..

Gość

radna Anna Majer ma męża Araba, trudno się więc dziwić,że tak się zachowała

Nie kręćmy na siebie bata jak Niemcy .Polak mądry przed szkodą

Tu nie chodzi o 1000 zł . Lecz o wersy koranu ,które mówią o wojnie przeciwko wszystkiemu ,co nie jest zgodne z islamem .Zacznie się od trójki dzieci ,a skończy na kilkuset szkołach pełnych agresywnych młodych arabów ,jak ma to miejsce w Niemczech czy Francji .Arabska młodzież prześladuje i dyskryminuje miejscowych w ich wasnych krajach .Jak arab prześladuje to ok ,ale jak araba to już rasizm -NIE .Precz z islamem !

Stanik z Rybnika

Przecież te protesty kosztują kościół katolicki więcej niż ta nauka , lepiej finansować te dzieci niż tych chajterow narodowcow margines cywilizacji, azjatow co chcą zlikwidować Unię Europejską, bo więcej szkody nnarobią niż te dzieci ,a islam nie jest gorszy od katolicyzmu i innych wyznań.

Stanik z Rybnika

Przecież te protesty kosztują kościół katolicki więcej niż ta nauka , lepiej finansować te dzieci niż tych chajterow narodowcow margines cywilizacji, azjatow co chcą zlikwidować Unię Europejską.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.