Magdalena Rubaszewksa

Autobus PKS dachował

Autobus PKS  dachował
Magdalena Rubaszewksa

Autobus łódzkiego PKS-u relacji Gdynia - Katowice zderzył się z samochodem dostawczym, zjechał z drogi, zsunął się ze skarpy i przewrócił na dach. Wypadek wydarzył się wczoraj ok. godz. 11 w Głogówku Królewskim w województwie kujawsko-pomorskim.

Autobus wyjechał z Gdyni. Po godz. 10 zmierzał w kierunku Torunia drogą krajową nr 91. Wiózł szesnastu pasażerów. Samochód dostawczy renault jechał drogą powiatową. Na skrzyżowaniu dróg pojazdy zderzyły się, a autobus staranował barierkę, spadł ze skarpy i dachował. Na ratunek pospieszyło dwanaście zastępów straży pożarnej. Strażacy pomagali wydostać się ludziom z przewróconego pojazdu. Jedenaście osób zostało rannych, wszystkie odwieziono do szpitala, dwie z nich po kilku godzinach opuściły placówkę. Kierowca renaulta został najciężej ranny, do szpitala przetransportowano go śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na razie nie wiadomo, w jakich okolicznościach wydarzył się wypadek. Ze wstępnych ustaleńa wynika, że kierowca renault wyjeżdżał z drogi podporządkowanej. Policja ustala, czy ustąpił pierwszeństwa przejazdu,

Droga krajowa była ponad trzy godziny zablokowana.

Magdalena Rubaszewksa

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.