Tomasz Jabłoński

Ależ to były bryki! Do zobaczenia za rok

Ależ to były bryki!  Do zobaczenia za rok
Tomasz Jabłoński

To była prawdziwa motoryzacyjna fiesta! Na dachu Galerii Łódzkiej podczas X finału Galerii Bryk zaparkowało ponad 200 samochodów i motocykli.

Pogoda dopisała, widzowie też, a emocji nie zabrakło do końca imprezy - wówczas podliczyliśmy głosy publiczności i ogłosiliśmy wyniki plebiscytu na najfajniesze bryki. Laureaci otrzymali pamiątkowe puchary i upominki.

Wzorem lat ubiegłych, samochody zaprezentowaliśmy w kilku, specjalnie wydzielonych, sektorach: klasyki i oldtimery, klasyki PRL-u, samochody sportowe, auta po tuningu oraz motocykle. We wszystkich kategoriach była spora konkurencja. Ostateczna ocena, które auto jest tym naj... należała do widzów. To oni przez 3 godziny mogli podziwiać prezentowane pojazdy i głosować na wybrane modele. Redaktor Marek Perczak starał się przybliżyć historię pojazdów rozmawiając z ich właścicielami.

W przerwach można było podziwiać młodych motocyklistów, którzy popisywali się swoimi umiejętnościami, obejrzeć samochody napędzane elektrycznie, pojeździć z Auto Szkołą Perfekt w alkogoglach, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, zajrzeć do policyjnego radiowozu i zobaczyć, jakim sprzętem dysponują strażacy.

Trzeba też wspomnieć o wspaniałej atmosferze, która zawsze towarzyszy Galerii Bryk - wielu uczestników zna się z poprzednich edycji, wielu spotyka się też na innych zlotach motoryzacyjnych. Wszyscy kochają motoryzację, dbają o swoje pojazdy i chętnie je pokazują. Wszystkim, którzy przyjechali wczoraj na Galerię Bryk gratulujemy motoryzacyjnej pasji i oczywiście zapraszamy na rok! Do zobaczenia!

Tomasz Jabłoński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.