Krzysztof Ogiolda

Akcja Caritasu Diecezji Opolskiej dla osób bezdomnych: „Mój dom w plecaku”

Do plecaka można włożyć m.in. kubki termiczne, latarki itp Fot. Gazeta Wrocławska Do plecaka można włożyć m.in. kubki termiczne, latarki itp
Krzysztof Ogiolda

Plecaki – także z wyposażeniem – można przynosić do opolskiej centrali Caritasu od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00.

- Osoby bezdomne, korzystające z pomocy Caritas Diecezji Opolskiej często pytają o plecaki – mówi Artur Wilpert, koordynator akcji. - Są one dla nich najwygodniejszym sposobem przechowywania i transportowania osobistych rzeczy. Wszystko co im potrzebne do życia, noszą często stale ze sobą. Doświadczenie podpowiada, że w pomaganiu bezdomnym najistotniejsze jest reagowanie na ich potrzeby. Jedną z nich jest właśnie posiadanie własnego plecaka.

Caritas Diecezji Opolskiej zaprasza wszystkich, którzy pragną pomagać beneficjentom Łaźni dla Osób Bezdomnych w Opolu, przy ul. Szpitalnej 3a, do przekazywania używanych lub nowych plecaków.

Można je dodatkowo wyposażyć w najpotrzebniejsze artykuły, np.: przybory do golenia, kubek termiczny, skarpety, bieliznę męską, buty męskie, pasek do spodni, latarkę i baterie ewentualnie świece.

Dary można dostarczać do centrali Caritas Diecezji Opolskiej w Opolu, przy ul. Szpitalnej 5a, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Łaźnia Caritas służy osobom bezdomnym we wtorki i piątki w godzinach 9:00 – 11:00.

- Serdecznie zapraszamy do włączenia się w kolejną akcję pomocy najuboższym mieszkańcom stolicy regionu – zachęca Artur Wilpert.

Krzysztof Ogiolda

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.