AFERA z trasą W-Z? Sprawa w prokuraturze

Czytaj dalej
Mirek Malinowski

AFERA z trasą W-Z? Sprawa w prokuraturze

Mirek Malinowski

Włodzimierz Tomaszewski, miejski radny klubu PiS, złożył zawiadomienie do Prokuratury Krajowej o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydent Łodzi Hannę Zdanowską i Zarząd Dróg i Transportu w związku z modernizacją trasy W-Z.

Radny argumentuje, że na centralnym odcinku trasy zamiast przewidzianego w dokumentacji przetargowej „korka betonowego” (grubości ok. 4 m, który miał chronić tunel od wpływu wód gruntowych) zastosowano „płytę denną” grubości ok. 40 cm.

- Mimo wprowadzonych zmian technologicznych urząd nie przeprowadził zmian wartości kontraktu, w związku z czym miasto zapłaciło za niewykonane prace - mówi Włodzimierz Tomaszewski. - To są wielomilionowe straty.

Szacunkowa wartość wykonania „korka betonowego” (66 tys. m sześc. betonu) to ok. 30 mln zł. A skoro „płyta denna” powstała z mniejszej o 90 proc. ilości betonu, jej koszt powinien wynieść ok. 3 mln zł. Włodzimierz Tomaszewski jako członek komisji rewizyjnej od dwóch lat badał inwestycję na trasie W-Z. Chciał, by sprawę do prokuratury skierowała Rada Miejska, jednak miejska koalicja PO-SLD nie zgodziła się na to.

- Pan radny po raz kolejny chce w dramatyczny sposób zwrócić na siebie uwagę. To średnio poważne. Już wszystkie możliwe służby, łącznie z Komisją Europejską, kontrolowały tę inwestycję. Jest ona rozliczona i nikt nie miał w tej sprawie wątpliwości - mówi Tomasz Piotrowski, dyrektor Biura Prezydent Łodzi.

Mirek Malinowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressilustrowany.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.