Edward Mazurkow

500 blokad miesięcznie

500 blokad miesięcznie
Edward Mazurkow

Straż miejska założyła już w tym roku 1570 blokad na koła niezgodnie z przepisami zaparkowanych samochodów. W miniony weekend siedem, ale tegoroczny rekord padł w środę 29 marca.

Tego dnia strażnicy miejscy założyli bowiem blokady na koła aż 80 aut. Wśród ukaranych osób były nawet matki, a także ojcowie, którzy z chorymi dziećmi przyjechali do szpitala przy ul. Pankiewicza.

Za zdjęcie blokady kierowca płaci 100 zł (mandat) i otrzymuje jeden punkt karny.

Staż miejska w Łodzi posiada 113 blokad. Jeszcze niedawno było ich 114, ale pod koniec marca jedną skradziono - na ul. Smutnej (każdego roku odnotowuje się kilka takich kradzieży). Leszek Wojtas, naczelnik Wydziału Dowodzenia straży miejskiej mówi, że z ustaleniem osoby, która zapłaci za skradzioną blokadę, nie powinno być problemów.

Do ulubionych „terenów łowieckich” straży miejskiej należą ulice: Sienkiewicza, Smutna, Traugutta, Milionowa, Orla, Ghandiego, Matek Polskich, al. Kościuszki, Anstadta i okolice skrzyżowania ul. Wróblewskiego z ul. Wólczańską. W tym ostatnim miejscu w niekóre dni strażnicy potrafią założyć nawet kilkanaście blokad, głównie na koła samochodów należących do studentów Politechniki Łódzkiej. Leszek Wojtas zaznacza, że w miejscach, gdzie źle zaparkowane samochody stważają zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym, blokad się nie zakłada - auta są odholowywane na parking przy ul. Telefonicznej.

W Łodzi są dwie firmy, wybrane w przetargu, zajmujące się na zlecenie straży miejskiej odholowywaniem źle zaparkowanych aut.

Oprócz mandatu kierowca musi wtedy zapłacić jeszcze 515 zł za holowanie samochodu i rozpoczętą pierwszą dobę jego postoju na parkingu. Każda następna kosztuje 39 zł. W tym roku odholowanych zostało już kilkaset aut.

Łódzcy kierowcy mówią, że strażnicy tak chętnie zakładają blokady, żeby zrekompensować straty spowodowane odebraniem im prawa do używania przenośnych fotoradarów.

Edward Mazurkow

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.