Anna Odrowska

400 m al. Grohmanów za prawie 16 mln zł

Al. Grohmanów wydłużona będzie o blisko 400 metrów. Al. Grohmanów wydłużona będzie o blisko 400 metrów.
Anna Odrowska

Al. Grohmanów przedłużona zostanie od ul. Wierzbowej do ul. Kopcińskiego. Prace ruszą we wrześniu, a zakończą się w drugiej połowie przyszłego roku.

Zakończył się przetarg na budowę przedłużenia al. Grohmanów (nowy odcinek roboczo nazywany jest ul. Nowowęglową) od ul. Wierzbowej do ul. Kopcińskiego. Spośród czterech firm wygrała Skanska, która wybuduje drogę za 15,8 mln zł.

Nowy odcinek ma być równoległy do ul. Tuwima.

- Powstanie dokładnie nad tunelem kolejowym, którym pociągi dojeżdżają do podziemnej stacji Łódź Fabryczna. W ramach inwestycji powstaną też specjalne łączniki, które umożliwią wjazd na ulicę Kopcińskiego mniej więcej na wysokości terenu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji - mówi Piotr Wasiak, rzecznik prasowy Zarządu Inwestycji Miejskich.

Ulica Tuwima pod wiaduktem stanie się ślepą ulicą zakończoną miejscem do zawracania, przy którym mają powstać miejsca postojowe dla samochodów osobowych oraz autobusów. Na ul. Wydawniczej wybudowane zostanie rondo, z którego będzie można zjechać do pętli autobusowej. Ona także zostanie wyremontowana - powstanie tam m.in. zaplecze dla kierowców.

- Przebudowany zostanie również fragment ulicy Tuwima, mniej więcej od ulicy Nowej w stronę ul. Kopcińskiego - dodaje Wasiak.

Nowy odcinek al. Grohmanów będzie miał ok. 400 metrów długości i dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Powstaną także chodniki, droga rowerowa, będzie nowe oświetlenie i zieleńce. Wykonawca ma zarezerwować także teren pod przyszłe torowisko, które w ramach Tramwaju dla Łodzi ma zostać poprowadzone od ul. Węglowej przez ul. Nowowęglową do ul. Kopcińskiego.

Umowa z wykonawcą pod-

pisana zostanie w sierpniu, a budowa ma ruszyć najpóźniej we wrześniu. Zakończy się w drugiej połowie 2018 r.

ZiM czeka też na projekt budowy przedłużenia al. Schei-blerów (dawniej ul. Nowota-rgowa) od ul. Tuwima do al. Piłsudskiego. Po otrzymaniu projektu będzie można ogłosić przetarg. Nawet jeśli prace ruszą w tym roku, ich zakończenie planowane jest w roku 2019.

Anna Odrowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.