27 procent klęski

Czytaj dalej
Fot. Paweł Łacheta
Sławomir Sowa

27 procent klęski

Sławomir Sowa

Lipcowy spadek liczby pasażerów w łódzkim porcie lotniczym nie był zaskoczeniem. Skoro skończyły się loty do Monachium i czartery, a nowe się nie pojawiły, inaczej być nie mogło. Była tylko kwestia, o ile spadnie. Spadło o 27 procent. Dużo.

27 procent klęski
Grzegorz Gałasiński Sławomir Sowa

Najgorsze jest jednak to, że nie widać mocnych przesłanek, dlaczego miałoby się poprawić. Nowa prezes Anna Midera? Wiceprezydent Łodzi Wojciech Rosicki uważa, że rok powinien jej wystarczyć, aby pokazała, co potrafi. Na razie jednak nie słychać o sukcesach. Przewoźnicy, którzy po Brexicie mieliby przenieść do Polski swoje bazy (to też nadzieja wiceprezydenta Rosickiego)? Dość mgliste. Wystawa Expo w Łodzi? Być może, ale o tym, czy Łódź Expo dostanie, dowiemy się dopiero w listopadzie.

Mówi się, że ze stoczenia się na dno wynika pewien pożytek - można się od niego odbić. Ale czy Lublinek swoim lipcowym wynikiem na pewno osiągnął już dno?

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.