1,5 miliona zł na salę widowiskową

Czytaj dalej
Lila Sayed

1,5 miliona zł na salę widowiskową

Lila Sayed

Już miesiąc trwa remont w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach Zmienia się sala widowiskowa, co do której strażacy mieli sporo zastrzeżeń.

Około 1,5 miliona złotych wyda Miejski Ośrodek Kultury w Pabianicach na remont sali widowiskowej mieszczącej sie na parterze budynku przy ul. Kościuszki. Dodatkowe 250 tys. zł będzie kosztowała wymiana foteli, których w remontowanym pomieszczeniu będzie blisko 300. Jak twierdzi Maria Wrzos-Meus, dyrektor placówki, remont był konieczny.

- Strażacy mieli sporo zastrzeżeń odnośnie bezpieczeństwa pożarowego sali widowiskowej. Ostatnio po raz trzeci dopuścili ją do użytku warunkowo - tłumaczy Maria Wrzos-Meus, która kieruje pabianickim MOK od stycznia tego roku.

Ostatni dzień wakacji,31 sierpnia, był ostatnim dniem warunkowego używania sali z olbrzymią sceną. Z początkiem września wyłoniono firmę wykonawczą i rozpoczęto remont. Co się zmieni?

W sali widowiskowej pojawią się nowe fotele (będzie ich blisko 300, czyli więcej niż dotychczas). Będzie nowe oświetlenie oraz zostanie wymieniona wentylacja.

Pomieszczenie, w którym dotychczas odbywały się koncerty i spektakle, będzie utrzymana w standardach przeciwpożarowych - zostaną wytyczone drogi ewakuacji i zamontowane drzwi ognioodporne. Przede wszystkim jednak znikną łatwopalne materiały, które dotychczas wypełniały wnętrze sali. Mowa o boazerii, kurtynie i fotelach wykonanych z łatwopalnych materiałów.

Przypominamy, że od trzech lat sala na parterze nie przechodziła pozytywnie strażackich testów bezpieczeństwa. Pierwszy raz zamknięto ją w maju 2014 roku. Od tego czasu sala dopuszczona była do użytku warunkowo.

Remont ma potrwać do końca roku. Gdzie w tym czasie będą odbywac się koncerty i przedstawienia?

- Spektakle wystawiane są w jednym z mniejszych pomieszczeń Miejskiego Ośrodka Kultury - mówi dyrektor MOK, MariaWrzos -Meus. - Nie możemy przecież całkowicie zrezygnować z występów artystycznych...

Lila Sayed

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.